IncontıLase® Doktorlar

IncontiLase®

Stres Tipi İdrar Kaçırma Tedavisi

 
İstenmeyen idrar sızıntısını azaltmada güçlü sonuçları olan nazik bir tedavi
  •  
  • Stres üriner inkontinans için güvenli bir tedavi
  • Kesisiz, minimal invaziv
  • Anesteziye gerek yok
  • Yok denecek kadar az aksama süresi
  • Yüksek başarı oranı ve hasta memnuniyeti

IncontiLase® nedir?

IncontiLase®, stres ve miks  tip üriner inkontinansı tedavi etmek için kulanılan hafif bir lazer prosedürüdür. Patentli Fotona SMOOTH®  modunda lazer ışığını, hafif ve acısız olacak şekilde özel olarak tasarlanmış bir iletim sistemi aracılığıyla vajinal yüzeye iletilir. Dokunun hafifçe ısınmasıyla sonuçlanır ve bu da, yeni kolajen oluşumunu tetikler böylelikle pelvik desteği güçlendirir, bu da fiziksel aktiviteler, öksürme ve ya hapşırma sırasında istemsiz idrar sızıntısını etkili bir şekilde durdurmaya veya en aza indirmeye yardımcı olur.Tedaviye en iyi cevap veren hafif ve orta dereceli stresli idrar kaçırma hastalarıdır  Şiddetli stresli idrar kaçırmada da çok iyi sonuçlar verir. Miks inkontinans hastaları semptomatik olarak  rahatlar.

IncontiLase® nasıl çalışır?

Ön vajinal duvar lazer atışları yapılarak  vajinal dokunun hafif ısınması
 
Işınlanmış dokuların büzülmesine ve sıkılaşmasına yol açan kolajen neogenezinin ve yeniden şekillenmesinin aktivasyonu

İstenmeyen idrar kaçağının azaltılması

IncontiLase®'in hastalarınız için benzersiz avantajları

Hastaların çoğu için, birer aylık aralıklarla iki IncontiLase® seansı, hafif ve hatta orta şiddette stresli idrar kaçırmayı hafifletmek için yeterliydi. İşlem öncesi özel hazırlıklar veya işlem sonrası önlemler gerekli değildir. Hastalar hemen normal günlük aktivitelerine dönebilirler. IncontiLase®’in ek avantajları, prosedürün kesiksiz ve neredeyse ağrısız olması, ablasyon, kesme, kanama veya dikiş gerektirmemesidir. Ağrı kesici veya antibiyotik kullanımına gerek kalmadan iyileşme son derece hızlıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Evet, çoğu durumda bir dereceye kadar iyileşme, istenmeyen sızıntı ve ped kullanımında azalma bekleyebiliriz, ancak hafif ve orta derecede inkontinansı olan hastalardaki kuruluk oranlarına kıyasla vakaların çok daha küçük bir yüzdesinde tam kuruluk elde edilir.

Tüm Fotona SMOOTH® tedavileri, vajinal duvar mukozasına iletilen, ısının doku içinde kontrollü ve optimum dağılımını sağlayan ve kolajenin yeniden şekillenmesini ve neokollajenezi mümkün kılan patentli bir Er:YAG lazer atım moduna dayanır.

2,94 μm dalga boyu, patentli Fotona SMOOTH® mod iletimi ile bağlantılı olarak, mukoza yüzeyinin herhangi bir penetrasyonu veya bozulması dahil olmak üzere herhangi bir kritik yapı üzerinde hiçbir etki olmaksızın son derece kontrollü, güvenli bir prosedür sağlar. Bu, etkinlikten ödün vermeden prosedürleri nazik ve güvenli hale getirir.

Semptomlarda iyileşme genellikle prosedürden birkaç gün sonra fark edilse de, etkiler tedavi edilen dokuda yeni kollajen oluşumuna bağlı olduğundan, optimal sonuçlar ilk tedavilerden bir ay ila altı hafta sonra gösterilmeye başlar.

Sonuçların tedaviden 18 ay sonrasına kadar stabil olduğu gösterilmiştir. Bundan sonra yavaş yavaş azalmaya başlarlar. Bu nedenle, kalıcı optimal sonuçlar elde etmek için ilk seans dizisinden sonra yılda bir seanslık bir idame tedavisi tavsiye edilir.

Bu bir yürüme / çıkma prosedürüdür, ancak hastalar ağır nesneleri kaldırmaktan ve 14 güne kadar uzun süreli sürekli egzersiz yapmaktan kaçınmalıdır.