RenovaLase® Doktorlar

RenovaLase®

Vajinal Atrofi ve Menopozal Genitoüriner Sendromun Tedavisi

 
Menopoz sonrası kadınlarda vajinal işlevi ve konforu restorasyonu
  •  
  • Vajinal kanalın hafif foto-termal tedavisi
  • Kollajen rejenerasyonu
  • Kesisiz, minimal invaziv
  • Anesteziye gerek yok
  • Yok denecek kadar az aksama süresi

RenovaLase® nedir?

RenovaLase®, vajinal mukus yüzeyinin yenilenmesini uyarmak için nazik Fotona SMOOTH® lazer darbeleri gönderen, menopozla ilişkili vajinal atrofi için uygulanan bir lazer tedavisidir, daha sonra kayganlaştırma seviyelerinde de gelişme görülür; vajinal kuruluk ve rahatsızlığı semptomları hafifler. RenovaLase® vajinal atrofi tedavisi, sürekli krem ve jel uygulamalarına gerek kalmadan bir yıldan fazla kalıcı sonuçlar verir ve böylece cinselliğin altın yılları daha keyifli ve zahmetsiz hale getirir. 

RenovaLase® nasıl çalışır?

vajinal dokunun lazer kaynaklı, hafif ve kontrollü ısınması
 
anjiyogenezin, fibroblast aktivitesinin ve yeni kollajen oluşumunun uyarılması
 
termal veya ablatif hasar yok
Nihai sonuç, kuruluk, kaşıntı, tahriş ve cinsel ilişki sırasında ağrı duyulması gibi semptomların azalmasıyla birlikte vaskülarizasyonun yanı sıra epitel kalınlığının artmasıdır.

Hastalarınız için RenovaLase®'in benzersiz avantajları

Hastaların çoğunluğu için, bir ay arayla üç RenovaLase® seansı fark edilir sonuçlar elde etmek için yeterliydi. İşlem öncesi özel hazırlıklar veya işlem sonrası önlemler gerekli değildir. Hastalar hemen normal günlük aktivitelerine dönebilirler. RenovaLase®’in ek avantajları, prosedürün kesisiz ve neredeyse ağrısız olması, ablasyon, kesme, kanama veya dikiş olmamasıdır. Ağrı kesici veya antibiyotik kullanımına gerek kalmadan iyileşme son derece hızlıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Bazı doktorlar, tedaviyi daha konforlu hale getirmek için ciddi vajinal atrofi vakalarında tedaviden birkaç hafta önce hastaya lokal bir hormonal jel reçete eder. Ancak birçok doktor ve yayınlanmış çalışma, özel bir hazırlığın gerekli olmadığını bildirmiştir.

Tedavi ağrılı olmadığından (1 ila 10 VAS ölçeğinde 3’e kadar) lokal anestezi gerekli değildir. Ancak bazı hekimler, özellikle hassas hastalarda herhangi bir rahatsızlığı tamamen önlemek için topikal anestezik krem kullanırlar.

Evet kesinlikle olması gerekir , tedaviye başlamadan önce jinekologlarına  danışmalı ve pap-smear dahil standart  kapsayıcı bir jinekolojik muayene yaptırmalıdırlar.

Semptomlarda iyileşme genellikle prosedürden birkaç gün sonra fark edilse de, etkiler tedavi edilen dokuda yeni kollajen oluşumuna bağlı olduğundan, optimal sonuçlar ilk tedavilerden bir ay ila altı hafta sonra gösterilmeye başlar.

Genel olarak tedaviler Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanları tarafından yapılır, ancak bazı ülkelerde başka uzmanlar da tedaviyi gerçekleştirebilir. Bu gibi durumlarda, gerekli tedavi öncesi bilgileri elde etmek için tedavilerin bir hasta jinekoloğu ile yakın işbirliği içinde yapılmasını öneriyoruz.