IntımaLase®

IntimaLase®

Vajina Daraltma Tedavisi

 
Vajinanın sıkılığını geri kazandıran ve cinsel zevki artıran MİNİMAL İNVAZİF bir tedavi
  •  
  • Vajinal gevşeme için etkili bir tedavi
  • Kesisiz, minimal invaziv
  • Anesteziye gerek yok
  • Günlük yaşantıya hemen dönülebilir

IntimaLase® nedir?

IntimaLase®, vajina ve vulva yüzeyine patentli Fotona SMOOTH® lazer darbelerin iletildiği bir tedavi protokolüdür. Bu darbeler, hafif bir ısıtma etkisi üretmek için özel olarak tasarlanmıştır, bu da yeni kollajen oluşumunu uyarır ve dokuyu güçlendirerek daha sıkı bir kalite verir. IntimaLase®’in tedavi gören kadınlarda cinsel zevki arttırdığı ve genel yaşam kalitesini olumlu yönde etkilediği gösterilmiştir.

IntimaLase® nasıl çalışır?

vajinal mukoza dokusunun hafif ısınması ve sıkılaşması

 

vajinal duvardaki bağ dokusunun büzüşmesi ve yoğunlaşması

IntimaLase®'in benzersiz avantajları

Vakaların çoğunda, birer ay arayla üç IntimaLase® seansı fark edilir sonuçlar elde etmek için yeterlidir. Ameliyat öncesi özel hazırlıklar veya ameliyat sonrası önlemler gerekli değildir. Normal günlük aktivitelerinize hemen dönebilirsiniz. IntimaLase®’in ek avantajları, prosedürün kesisiz ve neredeyse ağrısız olmasıdır. Analjezik veya antibiyotik kullanımına gerek kalmadan iyileşme son derece hızlı olmasıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Tedaviler, vücudun kendi rejeneratif potansiyelini uyarmak üzerine çalışır. Lazer darbeleri, vajinal mukozal tabakada hafif ısı üreten, yeni kolajen oluşumunu uyaran ve vajinal duvar desteğini güçlendiren optimal, patentli bir lazer modunda dokuya iletilir.

Sonuçların tedaviden 18 ay sonrasına kadar stabil olduğu gösterilmiştir. Bundan sonra yavaş yavaş azalmaya başlar. Bu nedenle, kalıcı optimal sonuçlar elde etmek için ilk seans dizisinden sonra yılda bir seanslık bir idame tedavisi tavsiye edilir.

Tedavi, mevcut kolajenin sadece hafif bir büzüşmesi ve doğal kolajen üretiminin uyarılmasını sağlar. Böyle bir durum söz konusu değildir.

4-6 hafta aralıklarla 2 ya da 3 seans ile optimal sonuca ulaşılır. Bazı hastalarda ek tedavi gerekebilir.

En iyi sonuçları elde etmek için, kadınların tedaviden sonraki bir ila iki hafta boyunca cinsel ilişkiden kaçınmaları önerilir.