TimeWalker® IntimaLaser™

TimeWalker® IntimaLaser™

TimeWalker® IntimaLaser™, jinekolojik tedavilere adanmış benzersiz yeni bir lazer platformudur. İki tamamlayıcı lazer dalga boyu (Er:YAG ve Nd:YAG) ile olağanüstü çok yönlülük elde edilir – ablatif olmayan Fotona SMOOTH® tedavileri ve nazik ablatif tedavilerden ablatif olmayan termal işlemlere kadar. Non-invaziv pelvik taban bozukluğu tedavilerinden lezyonların basitçe çıkarılmasına ve kansız yüksek hassasiyetli kesime kadar çok çeşitli jinekolojik uygulamalar için güvenli, test edilmiş ve kanıtlanmış çözümler mevcuttur.
TimeWalker® IntimaLaser™ aynı zamanda Fotona’nın pelvik taban bozuklukları için patentli ve klinik olarak değerlendirilmiş tedavilerimiz gibi devrim niteliğindeki invazif olmayan jinekolojik prosedürleri gerçekleştiren en son teknoloji cihazdır.
Videoyu oynat

TimeWalker® IntimaLaser™ Tedavileri

IncontILase®
Stres tipi idrar kaçırma tedavisi
INTIMALASE®
Vajina daraltma tedavisi
RENOVALASE®
Menopozal Genitoüriner Sendrom/Vajinal atrofinin Tedavisi
PROLAPLASE®
Pelvik organ sarkması tedavisi
Altın standart Er:YAG ile benzersiz Fotona SMOOTH® modu

TimeWalker® IntimaLaser™ lazerler, vajinal duvar mukozasına patentli ardışık Er:YAG SMOOTH® modu lazer darbeleri göndererek doku içinde kontrollü ve optimum ısı dağılımı oluşturur. Mukozal tabakanın bozulması veya zarar görmesi de dahil olmak üzere hiçbir kritik yapı üzerinde etkisi olmayan son derece kontrollü, güvenli bir prosedür sağlar.

 
Fotona’nın Er:YAG lazer teknolojisi ayrıca servikal ve vajinal lezyonların yanı sıra HPV lezyonları, pigmentasyonlar ve neoplazilerin tedavisi için de idealdir. Benzersiz temizleme özelliği sayesinde, enfekte olmuş dokunun daha hızlı iyileşmesini de sağlar.

Ek Uygulamalar için Nd:YAG ve QCW Modu

Fotona’nın yüksek performanslı Nd:YAG lazeri, doku yüzeyine zarar vermeden termal etkiler yaratmak için derinlemesine nüfuz etme yeteneği ile Er:YAG lazeri mükemmel şekilde tamamlar. Dokuda homojen emilimin sağlanması ve melanin emiliminin düşük olması tüm cilt tiplerinde güvenle kullanılmasına olanak sağlar.

TimeWalker® IntimaLaser™ Nd:YAG lazer, estetik jinekolojik prosedürlerin yanı sıra daha gelişmiş jinekolojik uygulamaların üstesinden gelmek için gereken gücü ve performansı sağlar.

TimeWalker® IntimaLaser™ bir SMOOTH lazerden daha fazlasıdır

TimeWalker® IntimaLaser™ içine dahil edilen Er:YAG lazer, kullanıcının diğer cerrahi olmayan jinekolojik tedavileri gerçekleştirmesine olanak tanır:

 

Ek ablatif Er:YAG prosedürleri:

 • Kondilomlar
 • Epizyotomi izleri
 • Sezaryen izleri
 • Labioplasti
 • HPV lezyonları
 • Depigmentasyon
 • Travmatik izler

Ve diğer ablatif olmayan Nd:YAG prosedürleri:

 • Vasküler lezyonlar
 • Epilasyon
 • Polip çıkarma
 • Rahim içi miyomektomi
 • Ağrıyı azaltmak için fotobiyomodülasyon
 • Mukoza ve cilt yara iyileşmesi

Özellikler

TimeWalker® IntimaLaser™
Dalga Boyu
2940 nm Er:YAG
1064 nm Nd:YAG
Güç / Enerji
12 W 0.9 J
/
Modeller
MSP, SMOOTH
/

Özellikler

TimeWalker® IntimaLaser™ PRO
Dalga Boyu
2940 nm Er:YAG
1064 nm Nd:YAG
Güç / Enerji
20 W 1.5 J
30 W 20 J
Modeller
MSP, SP, LP, VLP, SMOOTH
FRAC3, PIANO, VERSA, LLLT

Gelişmiş Başlık Teknolojisi

Rakipsiz Kontrol İçin

Titanyum ve altın gibi en yüksek kalitede biyolojik olarak uyumlu malzemelerle tasarlanan Fotona’nın yenilikçi başlık teknolojisi, lazer darbelerinin tedavi alanına iletilmesini optimize eder.

G-Runner™

G-Runner™ tarayıcı, vajinal mukozanın daha homojen bir şekilde kaplanması için lazer enerjisinin vajinal kanala otomatik, hassas ve dikkatle kontrollü iletimi için tasarlanmıştır. Prosedüre rehberlik eden ön ayarlar ve dokunmatik kontrol ile G-Runner™, tüm Fotona SMOOTH® intravajinal prosedürlerde ve hasta ve operatör konforunu artırır.

Sıkça Sorulan Sorular

Lazer sisteminin iyi çalışır durumda olması ve tavsiye edildiği şekilde düzenli olarak bakımının yapılması koşuluyla sınırsız sayıda tedavi gerçekleştirilebilir.

Fiyatlandırma ve ödeme seçeneklerini öğrenmek için lütfen Fotona Türkiye Jinekoloji tek yetkili distribütörü Sanomed  Medikal Teknoloji ile  iletişime geçin.

Genel olarak tedaviler Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanları tarafından yapılmalıdır .

Evet, bunlar uygulama kılavuzlarında kapsamlı bir şekilde belirtilen önceden var olan bazı durumları ve patolojileri içerir ve bunlar uygulayan hekim tarafından açıklanmalıdır. Gebelik, pozitif Pap-smear, vajinal enfeksiyonlar veya yaralanmalar ve diğer patolojiler gibi kontraendikasyonlar mevcuttur.

Evet, tedaviden önce pap-smear da dahil olmak üzere standart kapsamlı  bir jinekolojik muayene yapılmalıdır.