ProlapLase®

ProlapLase®

Pelvik Organ Sarkması Tedavisi

 
Vajinal dokunun güçlenmesi ve sarkmanın düzelmesi
  •  
  • Pelvik organ sarkması için lazer tedavisi
  • Kesisiz, minimal invaziv
  • Anesteziye gerek yok
  • İstirahat süresine ihtiyaç yok

ProlapLase® nedir?

Nazik Fotona SMOOTH® teknolojisi, pelvik organ sarkmasını tedavi etmek için de kullanılabilir. Patentli Fotona SMOOTH® lazer darbeleri vajina yolla problemli sarkma bölgelerine ve vajinanın tüm yüzeyine iletilir. ProlapLase® prosedürünün sonuçları, dokunun güçlenmesi ve sarkma evresinin azalmasıdır. Düzenli ProlapLase® tedavileri, pelvik organ sarkması tedavisi için daha invaziv prosedürleri geciktirmeye ve hatta bunlardan kaçınmaya yardımcı olabilir ve ameliyat olmamayı seçen hastalarda yaşam kalitesini önemli ölçüde artırabilir.

ProlapLase® nasıl çalışır?

Dokunun fototermal sıkılaşması ve vajinal kanalın kasılması, kolajenin yeniden şekillenmesi ve yeni kolajen lifleri sentezinin uyarılması

Geleneksel yöntemlere alternatif olarak güvenli ve non-invaziv bir yöntem

Kesisiz ve neredeyse ağrısız, kesme, kanama veya dikiş yok

Daha yüksek dereceli sarkma için de uygun

ProlapLase®'in benzersiz avantajları

Sarkmanın ciddiyetine bağlı olarak, birer ay arayla 3 ila 5 seans ProlapLase® uygulaması belirgin iyileşme sağlamak için yeterlidir. İşlem öncesi özel hazırlıklar veya işlem sonrası önlemler gerekli değildir. Normal günlük aktivitelerinize hemen dönebilirsiniz. ProlapLase®’in ek avantajları, prosedürün kesisiz ve neredeyse ağrısız olmasıdır. Analjezik veya antibiyotik kullanımına gerek kalmadan iyileşme son derece hızlıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Evet, çoğu durumda belirli bir dereceye kadar iyileşme bekleyebiliriz ve bu, cerrahi bir prosedür ihtiyacını geciktirebilir. Birçok ileri dereceli vakada cerrahi tek seçenektir.

Bu tedaviler vücudun kendi rejeneratif potansiyelini uyarmak üzerine çalışır, Patentli modlarla optimal lazer atışları dokuya gönderilir ve bu sayede   vajinal mukoza duvarına ısı iletimi yapılmış olunur böylelikle yeni kolajen üretimi vajinal duvar desteğini güçlendirmeyi uyarır.

Sonuçların tedaviden 18 aya kadar stabil olduğu gösterilmiştir. Bundan sonra yavaş yavaş azalmaya başlar. Bu nedenle, kalıcı optimal sonuçlar elde etmek için ilk seans dizisinden sonra yılda bir seanslık bir idame tedavisi tavsiye edilir.

Tedaviler her yaştaki yetişkin kadınlara önerilir. Fotona SMOOTH® prosedürlerinin arkasındaki mekanizma olan vücudun doğal yenilenme sürecinin kapasitesinin azalması nedeniyle ileri yaşla birlikte tedavinin etkinliği azalabilir.

Evet, menopozdaki kadınlar tedaviyi yaptırabilir. Şiddetli kuruluk ve tahriş durumunda, öncelikle menopoz genitoüriner sendromu semptomlarını tedavi etmek için özel olarak geliştirilmiş RenovaLase® tedavisi ile başlanması önerilir. Bu daha sonra gerekirse stres üriner inkontinans veya sarkma tedavileri ile takip edilebilir.