ProlapLase® Doktorlar

ProlapLase®

Pelvik Organ Sarkması Tedavisi

 
Vajinal dokunun güçlenmesi ve sarkmanın düzelmesi
  •  
  • Pelvik organ sarkması için lazer tedavisi
  • Kesisiz, minimal invaziv
  • Anesteziye gerek yok
  • İstirahat süresine ihtiyaç yok

ProlapLase® nedir?

Nazik Fotona SMOOTH® teknolojisi, pelvik organ sarkmasını tedavi etmek için de kullanılabilir. Patentli Fotona SMOOTH® lazer darbeleri vajinal yolla problemli sarkma bölgelerine ve vajinanın tüm yüzeyine iletilir.ProlapLase® prosedürünün sonuçları, dokunun güçlenmesi ve sarkma evresinin azalmasıdır. Düzenli ProlapLase® tedavileri, pelvik organ sarkması tedavisi için daha invaziv prosedürleri geciktirmeye ve hatta bunlardan kaçınmaya yardımcı olabilir ve ameliyat olmamayı seçen hastalarda yaşam kalitesini önemli ölçüde artırabilir.

ProlapLase® nasıl çalışır?

Dokunun fototermal sıkılaşması ve vajinal kanalın kasılması, kolajenin yeniden şekillenmesi ve yeni kolajen lifleri sentezinin uyarılması
Geleneksel yöntemlere alternatif olarak güvenli ve non-invaziv bir yöntem
Kesisiz ve neredeyse ağrısız, kesme, kanama veya dikiş yok.
Daha yüksek dereceli sarkma için de uygun

ProlapLase®'in hastalarınız için benzersiz avantajları

Sarkmanın ciddiyetine bağlı olarak, birer ay arayla 3 ila 5 seans ProlapLase® uygulaması belirgin iyileşme sağlamak için yeterlidir. İşlem  öncesi özel hazırlıklar veya işlem sonrası önlemler gerekli değildir. Normal günlük aktivitelerinize hemen dönebilirsiniz. ProlapLase®’in ek avantajları, prosedürün kesisiz ve neredeyse ağrısız olmasıdır. Analjezik ve ya antibiyotik kullanımına gerek kalmadan iyileşme son derece hızlıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Evet, çoğu durumda belirli  bir dereceye kadar iyileşme bekleyebiliriz ve bu, cerrahi bir prosedür ihtiyacını geciktirebilir. Birçok  ileri dereceli vakada ise cerrahi tek seçenektir.

Tüm Fotona SMOOTH® tedavileri, vajinal duvar mukozasına iletilen, ısının doku içinde kontrollü ve optimum dağılımını sağlayan ve kolajenin yeniden şekillenmesini ve neokollajenezi mümkün kılan patentli bir Er:YAG lazer atım moduna dayanır.

2,94 μm dalga boyu, patentli Fotona SMOOTH® mod iletimi ile bağlantılı olarak, mukoza yüzeyinin herhangi bir penetrasyonu veya bozulması dahil olmak üzere herhangi bir kritik yapı üzerinde hiçbir etki olmaksızın son derece kontrollü, güvenli bir prosedür sağlar. Bu, etkinlikten ödün vermeden prosedürleri nazik ve güvenli hale getirir.

Genel olarak tedaviler Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanları tarafından yapılır, ancak bazı ülkelerde başka uzmanlar da tedaviyi gerçekleştirebilir. Bu gibi durumlarda, gerekli tedavi öncesi bilgileri elde etmek için tedavilerin bir hasta jinekoloğu ile yakın işbirliği içinde yapılmasını öneriyoruz.

Fotona, Slovenya, Ljubljana’daki LA&HA Enstitüsünde Fotona SMOOTH® tedavileri hakkında düzenli eğitim atölyeleri düzenlemektedir. Ayrıca dünyada sistemi ve tedaviyi tanıyabileceğiniz birkaç başka sertifikalı LA&HA merkezi bulunmaktadır. Daha fazlasını öğrenmek için buraya tıklayın.

Evet, bunları uygulayan hekim tarafından açıklanmalıdır. Bunlar arasında pozitif Pap smear, vajinal enfeksiyonlar veya yaralanmalar ve diğer farklı patolojiler yer alır.