RenovaLase®

RenovaLase®

Vajinal Kuruluk /GSM Tedavisi

 
Menopoz sonrası kadınlarda vajinal işlevi ve konforun restorasyonu
  •  
  • Vajinal kanalın hafif foto-termal tedavisi
  • Kollajen rejenerasyonu
  • Kesisiz, minimal invaziv
  • Anesteziye gerek yok
  • Yok denecek kadar az aksama süresi

RenovaLase® nedir?

RenovaLase®, vajinal mukoza yüzeyinin yenilenmesini uyarmak için nazik Fotona SMOOTH® lazer darbeleri gönderen, menopozla ilişkili vajinal atrofi için uygulanan bir lazer tedavisidir, daha sonra kayganlaştırma seviyelerinde de gelişme görülür; vajinal kuruluk ve rahatsızlığı semptomları hafifler. RenovaLase® vajinal atrofi tedavisi, sürekli krem ve jel uygulamalarına gerek kalmadan bir yıldan fazla kalıcı sonuçlar verir ve böylece cinselliğin altın yılları daha keyifli ve zahmetsiz hale getirir.

RenovaLase® nasıl çalışır?

vajinal dokunun lazer kaynaklı, hafif ve kontrollü ısınması

yeni damar oluşumunun, fibroblast aktivitesinin ve yeni kolajen oluşumunun uyarılması

termal veya ablatif hasar yok

Nihai sonuç, kuruluk, kaşıntı, tahriş ve cinsel ilişki sırasında ağrı duyulması gibi semptomların azalmasıyla birlikte vaskülarizasyonun yanı sıra epitel kalınlığının artmasıdır.

RenovaLase®'in benzersiz avantajları

Vakaların çoğunda, bir ay arayla üç RenovaLase® seansı fark edilir sonuçlar elde etmek için yeterlidir. İşlem öncesi özel hazırlıklar veya işlem sonrası önlemler gerekli değildir. Normal günlük aktivitelerinize hemen dönebilirsiniz. RenovaLase®’in ek avantajları, prosedürün kesisiz ve neredeyse ağrısız olmasıdır. Ağrı kesici veya antibiyotik kullanımına gerek kalmadan iyileşme son derece hızlıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Sonuçların tedaviden 18 ay sonrasına kadar stabil olduğu gösterilmiştir. Bundan sonra yavaş yavaş azalmaya başlarlar. Bu nedenle, kalıcı optimal sonuçlar elde etmek için ilk seans dizisinden sonra yılda bir seanslık bir idame tedavisi tavsiye edilir.

Tedaviler her yaştaki yetişkin kadınlara önerilir. Fotona SMOOTH® prosedürlerinin arkasındaki mekanizma olan vücudun doğal yenilenme sürecinin kapasitesinin azalması nedeniyle ileri yaşla birlikte tedavinin etkinliği azalabilir.

Tedaviler, vücudun kendi rejeneratif potansiyelini uyararak çalışır. Lazer darbeleri, vajinal mukozal tabakada hafif ısı darbeleri üreten, yeni kollajen oluşumunu uyaran ve vajinal duvar desteğini güçlendiren optimal, patentli bir lazer modunda dokuya iletilir.

Evet, menopozdaki kadınlar tedaviyi yaptırabilir. Şiddetli kuruluk ve tahriş durumunda, öncelikle menopoz genitoüriner sendromu semptomlarını tedavi etmek için özel olarak geliştirilmiş RenovaLase® tedavisi ile başlanması önerilir. Bu daha sonra gerekirse stres üriner inkontinans veya sarkma tedavileri ile takip edilebilir.

Semptomların iyileşmesi genellikle prosedürden birkaç gün sonra fark edilse de, etkiler tedavi edilen dokuda yeni kollajen oluşumuna bağlı olduğundan, optimal sonuçlar ilk tedavilerden bir ay ila altı hafta sonra kendini göstermeye başlar.