IntımaLase® Doktorlar

IntimaLase®

Vajina daraltma tedavisi

 
Vajinanın sıkılığını geri kazandıran ve cinsel zevki artıran nazik bir tedavi
  •  
  • Vajinal gevşeme için etkili bir tedavi
  • Kesisiz, minimal invaziv
  • Anesteziye gerek yok
  • Günlük yaşantıya hemen dönülebiliyor

IntimaLase® nedir?

IntimaLase®, vajina ve vulva yüzeyine patentli Fotona SMOOTH® darbelerinin iletildiği bir tedavi protokolüdür. Bu eşsiz darbeler, hafif bir ısıtma etkisi üretmek için özel olarak tasarlanmıştır, bu da yeni kollajen oluşumunu uyarır ve dokuyu güçlendirerek daha sıkı ve sıkı bir kalite verir. IntimaLase®’in tedavi gören kadınlarda cinsel zevki arttırdığı ve genel yaşam kalitesini olumlu yönde etkilediği gösterilmiştir. Uygun hastalar, doğum ve/veya yaşlanma nedeniyle artan vajinal gevşekliği olan kadınları içerir. IntimaLase® tedavisi oldukça başarılı ve hasta memnuniyet oranı yüksektir.

IntimaLase® nasıl çalışır?

VAJİNAL MUKOZA DOKUSUNUN HAFİF ISINMASI VE SIKILAŞMASI

 

VAJİNAL DUVARDAKİ BAĞ DOKUSUNUN BÜZÜLMESİ VE KALINLAŞMASI  BÜZÜŞMESİ VE YOĞUNLAŞMASI 

Hastalarınız için IntimaLase®'in benzersiz avantajları

Hastaların çoğunluğu için, bir ay arayla üç IntimaLase® seansı fark edilir sonuçlar elde etmek için yeterliydi. Ameliyat öncesi özel hazırlıklar veya ameliyat sonrası önlemler gerekli değildir. Hastalar hemen normal günlük aktivitelerine dönebilirler. IntimaLase®’in ek avantajları, prosedürün kesisiz ve neredeyse ağrısız olması, ablasyon, kesme, kanama veya dikiş gerektirmemesidir. Analjezik veya antibiyotik kullanımına gerek kalmadan iyileşme son derece hızlıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Tedavi mevcut kollajenin sadece hafif bir büzülmesine neden olduğu ve doğal kollajen üretimini uyararak ön koşul durumuna rejenerasyon sağladığı için durum böyle olamaz.

Prosedürü öğrenmesi basittir ve doktorlar, 2 günlük bir eğitim kursunun ardından prosedürü uygulayabilmeyi bekleyebilirler.

Tüm Fotona SMOOTH® tedavileri, vajinal duvar mukozasına iletilen, ısının doku içinde kontrollü ve optimum dağılımını sağlayan ve kolajenin yeniden şekillenmesini ve neokollajenezi mümkün kılan patentli bir Er:YAG lazer atım moduna dayanır.

2,94 μm dalga boyu, patentli Fotona SMOOTH® mod iletimi ile bağlantılı olarak, mukoza yüzeyinin herhangi bir penetrasyonu veya bozulması dahil olmak üzere herhangi bir kritik yapı üzerinde hiçbir etki olmaksızın son derece kontrollü, güvenli bir prosedür sağlar. Bu, etkinlikten ödün vermeden prosedürleri nazik ve güvenli hale getirir.

Evet, tedaviden önce pap-smear da dahil olmak üzere standart bir jinekolojik muayene yapılmalıdır.

En iyi sonuçları elde etmek için, kadınların tedaviden sonraki bir ila iki hafta boyunca cinsel ilişkiden kaçınmaları önerilir.